+48 (61) 2785830 office@bcsg.pl

Microsoft AX

Microsoft Dynamics AX. System który rozwija się razem z Twoją firmą.

Prowadzenie biznesu w dzisiejszych czasach wymusza na przedsiębiorcach ciągły rozwój, wprowadzanie innowacji i dostosowywanie się do zmieniającego się otoczenia i rosnących oczekiwań konsumentów.Organizacje w maksymalny sposób starają się wykorzystywać dostępne zasoby. Siłą napędową tych zmian mogą być zarówno podniesienie zaangażowania pracowników jak również optymalizacja procesów biznesowych w celu osiągnięcia maksymalnej rentowności prowadzonych przedsięwzięć. Jak połączyć te dwa elementy, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty?

Odpowiedź jest prosta: wystarczy Microsoft Dynamics AX!

Platformą która może w prosty sposób połączyć podstawowe cele pracowników każdej firmy oraz przyczynić się do optymalizacji procesów istotnych z punktu widzenia kadry zarządzającej i właścicieli  może być system informatyczny klasy ERP taki jak Microsoft Dynamics AX.

Microsoft AX już od wielu lat wspiera firmy produkcyjne, logistyczne, dystrybucyjne, finansowe  czy handlowe w prowadzeniu działalności i podejmowaniu trafnych i szybkich decyzji biznesowych, a pracowników w codziennym wykonywaniu obowiązków.

Co zyskuje użytkownik systemu klasy ERP firmy Microsoft?

Użytkownik systemu na bieżąco ma dostęp do interesujących go danych i informacji. System może proponować listę zadań do wykonania uzależnioną od priorytetu sprawy i proponować ewentualne rozwiązania. Dzięki temu użytkownik może podejmowaćbardziej trafne decyzje i wydajniej realizować działania. Oprogramowanie Microsoft Dynamics AX jest kompatybilne z powszechnie używanymi narzędziami, takimi jak np. pakiet Office. To pozwala skrócić czas potrzebny na szkolenia i proces wdrożenia pracowników.

Wdrożenie Microsoft Dynamics AX – korzyści dla firmy.

Oprogramowanie Microsoft Dynamics AX może „rosnąć” razem z potrzebami firmy. W pierwszym etapie może zostać wdrożone do wsparcia kluczowych z punktu widzenia przedsiębiorstwa obszarów, a następnie rozbudowywane. W swoim działaniu wykorzystuje min. analizy predykcyjne, które umożliwiają dostarczanie szczegółowych raportów i proponowanych scenariuszy działania. Te z kolei dają wgląd w szczegóły prowadzonej działalności oraz ułatwiają podejmowanie strategicznych decyzji.

Najnowsza wersja oprogramowania ERPz rodziny Dynamics firmy Microsoft funkcjonuje pod nazwą Microsoft Dynamics 365 for Operations. Jest dostępna w dwóch modelach licencjonowania:

  1. tradycyjnym (licencje są własnością przedsiębiorstwa, które wdraża oprogramowanie),
  2. cloud (oprogramowanie jest dostępne z poziomu chmury obliczeniowej).

Szczególnie interesująca wydaje się ta druga opcja. Producent oprogramowania podchodzi w jej przypadku bardzo elastycznie np. do liczby użytkowników systemu pozwalając na ich comiesięczną zmianę. To może być bardzo pomocne np. dla firm które prowadzą działalność sezonową. Zmiany w polityce licencjonowania sprawiają, większa liczba firm będzie mogła wykorzystać możliwości jakie daje oprogramowanie Microsoft Dynamics 365 for Operations (wcześniej Microsoft Dynamics AX).