+48 (61) 2785830 office@bcsg.pl

Microsoft dynamics 365

Microsoft Dynamics 365 for Operations

Rodzina produktów Dynamics firmy Microsoft od wielu lat wspiera funkcjonowanie przedsiębiorstw na całym świecie. Elastyczność i uniwersalność tych rozwiązań sprawia, że mogą one znaleźć zastosowanie w zasadzie w dowolnej branży i modelu biznesowym poprawiając efektywność ich funkcjonowania.

W oparciu o wieloletnie doświadczenia i zmieniające się oczekiwania użytkowników w ostatnim czasie oddana do użytku została nowa wersja oprogramowania ERP Microsoft Dynamics – Microsoft Dynamics 365 for Operations.

Co nowego pojawiło się w Microsoft Dynamics 365 for Operations? Jakie są różnice względem poprzednich wersji? Na co warto zwrócić uwagę?

Użytkownik.

Jedną z największych różnic w porównaniu z poprzednimi wersjami jest nowy interfejs użytkownika. W Microsoft Dynamics 365 duży nacisk został położony na współdzielenie informacji wewnątrz organizacji. Interfejs został również przygotowany z myślą o współpracy z innymi użytkownikami systemu. Oprogramowanie dostępne jest z poziomu przeglądarki internetowej. To znacznie ułatwia codzienną pracę i poprawia szybkość działania systemu.

Microsoft Dynamics 365 jest również kompatybilny z urządzeniami przenośnymi takimi jak telefony czy tablety. Użytkownicy mogą mieć dostęp do interesujących ich danych w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca. Dzięki temu mogą szybko reagować na pojawiające się zmiany oraz sprawować bieżącą kontrolę nad przedsiębiorstwem.

Integracja.

Microsoft Dynamics 365 w wersji podstawowej ma już gotową integrację min. z CRM, Office 365 czy PowerBI. Wszystko to sprawia, że dane znajdujące się w przedsiębiorstwie są dostępne z poziomu jednego systemu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można przygotować rozbudowane i szczegółowe raporty oraz analizy. Dostęp do nich pozwala na podejmowanie szybszych i bardziej trafnych decyzji biznesowych.

Przestrzeń robocza.

Dotychczasowe centra roli zostały zastąpione w Microsoft Dynamics 365 przez Obszary robocze. Właściwe wykorzystanie obszarów roboczych umożliwia dostosowanie widoków do indywidualnych potrzeb użytkownika odpowiadających zakresowi wykonywanych przez niego w systemie czynności. W konsekwencji prowadzi to do zwiększenia efektywności jego pracy i pozwala lepiej skoncentrować się na wykonywanych zadaniach.

System „w chmurze”.

Microsoft Dynamics 365 jest oprogramowaniem dostępnym z poziomu „chmury”. Dzięki takiemu rozwiązaniu oprogramowanie będzie na bieżąco aktualizowane, a jego użytkownicy zawsze będą korzystać z jego najnowszej wersji. Dodatkowym argumentem przemawiającym za tego rodzaju rozwiązaniem jest ograniczenie kosztów wynikających z utrzymania infrastruktury sprzętowej. Do tej pory Klient musiał dbać o to we własnym zakresie.

Powyższe przykłady to tylko wybrane elementy na które warto zwrócić uwagę. Microsoft Dynamics 365 w porównaniu do swoich poprzedników jest zdecydowanie bardziej elastycznym i wszechstronnym rozwiązaniem. W przeszłości oprogramowanie z rodziny Dynamics było dedykowane średnim i dużym przedsiębiorstwom. Wprowadzone zmiany (również te w modelu licencyjnym) umożliwiają jego zastosowanie w zasadzie w każdej firmie, która chce z niego skorzystać i poprawić produktywność swojej działalności.