+48 (61) 2785830 office@bcsg.pl

System Microsoft Dynamics AX jest kompletnym oprogramowaniem klasy ERP. Służy do zarządzania procesami biznesowymi zachodzącymi w przedsiębiorstwach. W podstawowej wersji posiada bardzo bogaty zestaw funkcjonalności. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie jego działania do każdej branży i charakteru prowadzonego biznesu. Ta niezwykle rozbudowana struktura pozwala na bardzo elastyczne i indywidualne podejście do wyzwań biznesowych związanych z wdrożeniem oprogramowania klasy ERP.

Microsoft Dynamics AX został stworzony z myślą o dynamicznych, rozwijających się przedsiębiorstwach.Wspiera firmy stawiające na budowanie ciągłej przewagi konkurencyjnej. Podczas wdrożenia możliwe jest wykorzystanie zarówno jedynie podstawowych funkcjonalności jak również dedykowanych rozwiązań. Te drugie otwierają niemal nieograniczone możliwości dostosowania do specyfiki i wymagań branży w której działa Klient. Wykorzystanie w ramach prowadzonej działalności oprogramowania Microsoft Dynamics AX pozwala na optymalizację zachodzących procesów oraz wskazanie ewentualnych kierunków rozwoju.

Decyzja o wprowadzeniu zintegrowanego oprogramowania dla firm nie musi wiązać się z rewolucyjnymi zmianami. W pierwszym etapie wdrożeniem mogą zostać objęte podstawowe i najistotniejsze procesy zachodzące w przedsiębiorstwie. W drugiej kolejności system można rozbudowywać o kolejne elementy integrując docelowo wszystkie istotne z punktu widzenia przedsiębiorstwa obszary.

Oprogramowanie Microsoft Dynamics AX „rośnie” razem z przedsiębiorstwem. Na bieżąco dostarcza szczegółowe dane oraz analizy istotne z punktu widzenia przedsiębiorstwa.Na ich podstawie łatwiejsze staje się wskazanie obszarów do potencjalnej optymalizacji lub rezerw. Tym samym wspiera użytkowników w wykonywaniu ich codziennych obowiązków i podejmowaniu decyzji.

W następnych częściach cyklu przybliżone zostaną kolejne obszary wspierane przez Microsoft Dynamics AX: SPRZEDAŻ I MARKETING (Microsoft Dynamics AX CRM), ZARZĄDZANIE ŁAŃCUCHEM DOSTAW (logistyka, magazyn, handel), ZARZĄDZANIE FINANSAMI, ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI, ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ oraz przykładowe wdrożenia i zastosowania.