+48 (61) 2785830 office@bcsg.pl

W związku ze zmianami w prawie część przedsiębiorców od 01.01.2021 r. została zobligowana przez ustawodawcę do złożenia sprawozdania o stosowanych terminach zapłaty.

Odpowiadając na zapotrzebowanie zgłaszane przez Użytkowników systemu Microsoft Dynamics AX, zespół BCSG przygotował rozwiązanie wspierające, ułatwiające i automatyzujące proces generowania danych koniecznych do sporządzenia ww. sprawozdania.

Funkcjonalność dostępna będzie w dwóch wariantach.

Podstawowy:

Umożliwia wygenerowanie bezpośrednio z systemu Microsoft Dynamics AX danych finansowych niezbędnych do złożenia rocznego sprawozdania o stosowanych terminach zapłaty w transakcjach handlowych za pośrednictwem platformy biznes.gov.pl.

Rozszerzony:

Oprócz podstawowej funkcji generowania właściwych danych na użytek samego sprawozdania, daje również możliwość bieżącego monitorowania zatorów płatniczych, chroniąc przedsiębiorcę przed przekroczeniem pułapu „nadmiernego opóźniania” określonego w ustawie.

Użytkownik samodzielnie definiuje reguły w systemie, których ewentualne naruszenie wyzwala wysłanie powiadomienia (alertu systemowego), minimalizując tym samym ryzyko nieświadomego narażenia się na konsekwencje ze strony instytucji nadzorujących.

W przypadku zainteresowania dodatkowymi informacjami serdecznie zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie
internetowej!